Hartownia szkła

Hartowanie szkła dolny śląsk

Hartownia szkła
na Dolnym Śląsku

Hartownia szkła Binglass na Dolnym Śląsku – jesteśmy jedyną hartownią w regionie. Oferujemy firmom i klientom indywidualnym usługi hartowania szkła na najwyższym poziomie. 

Posiadamy rozbudowany park maszynowy, w tym nowoczesny piec do hartowania, dzięki czemu możemy realizować zlecenia, zarówno detaliczne, jak i hurtowe. Współpracujemy z firmami z branży budowlanej, meblarskiej oraz producentami urządzeń i sprzętów wymagających wyposażenia w szkło hartowane.

Hurtownia szkła Binglass

Zapraszamy do współpracy szklarzy i firmy szklarskie z Dolnego Śląska oraz innych regionów Polski.

BinGlass

BinGlass to 30 lat doświadczenia
w branży szklarskiej

Dlaczego hartowanie szkła w BinGlass?

 • Dziś zamawiasz jutro odbierasz
 • Nasz piec pracuje
  24h / dobę 5 dni w tygodniu
 • Hartujemy także szkło z powłokami niskoemisyjnymi
 • Odbieramy i dowozimy szkło
 • Przygotowujemy szkło do hartowania
 • Hartujemy każdy rodzaj szkła

Nowoczesny piec przelotowy do hartowania szkła płaskiego LD-AL JetConvection Plus

Tego typu piec znajduje się w naszym parku maszynowym i umożliwia nam świadczenie najwyższej jakości usług.

Jakie szkło przyjmujemy do hartowania?
 • Rozmiar od 200×400 do 2400x4200mm
 • Grubość od 4 do 19 mm
 • Rodzaje szkła: Low-E (E≥0.01), szkło ultrabezbarwne, sitodruk, szkło ornamentowe, szkło kolorowe, szkło bezbarwne itp.
Piec do hartowania szkła

Hartownia szkła Binglass oferuje usługi hartowania szkła z powłokami niskoemisyjnymi.

Tego rodzaju szkło ma szerokie zastosowanie np. wykonuje się z niego cieplarnie w przemyśle rolnym, wykorzystuje w urządzeniach fotowoltaicznych oraz oczywiście w budownictwie.

Hartowanie szkła daje nam szkło wzmocnione, to znaczy szkło bezpieczne.

Ma zastosowanie przede wszystkim w budownictwie, ale nie tylko. Szkło hartowane wykorzystuje się w produkcji mebli, kabin prysznicowych, luster itd.

Więcej na temat szkła hartowanego można przeczytać tutaj:

» Szkło hartowane

Szkło hartowane - hartownia szkła
Prysznic na wymiar

Jakie usługi Cię interesują? Chętnie doradzimy.

tel. 690 010 001
Zobacz jak prezentują się niektóre z naszych realizacji

Hartowanie szkła - na czym polega?

Dlaczego hartujemy szkło? Chcemy, aby szkło miało o wiele wyższe parametry. Hartowanie szkła pozwala nam uzyskać kilkukrotnie wyższą wytrzymałość mechaniczną szkła (5-7 krotnie) i oraz odporność na zmiany temperatur (Zmiany temperatur powodują naprężenia, które są bardzo groźne dla szkła. Szkło hartowane wytrzymuje zmiany nawet do 200ºC ). 

Dzięki procesowi hartowania szkła znacznie zwiększa się zakres jego zastosowania w budownictwie i aranżacji wnętrz. Szkło hartowane może być z powodzeniem stosowane tam, gdzie jest narażone na działanie czynników mechanicznych i termicznych, czyli ściany i fasady budynków, kabiny prysznicowe, a także meble z przeszkleniami. 

Hartowanie szkła podnosi także jego parametry bezpieczeństwa. W przypadku rozbicia szkło hartowane rozpada się na drobne części o nieostrych krawędziach, co stanowi ochronę dla osób znajdujących się w pobliżu. Szkło hartowane wykorzystuje się także w szybach zespolonych. Szyby antywłamaniowe, ogniotrwałe, zbrojone – w każdej z nich stosowane jest szkło hartowane. 

Jak przebiega sam proces hartowania szkła? Szkło najpierw jest podgrzewane do bardzo wysokiej temperatury a następnie schładzane. Brzmi bardzo prosto? Oczywiście jest to opis w dużym skrócie. Osoby zainteresowane zapraszamy na wycieczkę po naszym parku maszynowym. Chętnie opowiemy dokładnie o procesie hartowania szkła. 

W naszej hartowni szkła wykorzystujemy najnowocześniejszą technologię, dzięki czemu możemy zaoferować naszym klientom usługę hartowania szkła na najwyższym poziomie.

Jak już wspomnieliśmy wykonujemy też wszelkie usługi związane z przygotowaniem szkła do hartowania. Oczywiście wszelkie ustalenia muszą być powzięte przed hartowaniem szkła.

Co obejmuje przygotowanie szkła do hartowania?

Większość kontrahentów dostarcza nam w pełni przygotowane szkło, które wystarczy włożyć do pieca. Chcemy jednak zapewnić, że przyjmujemy także szkło, które wymaga dodatkowych zabiegów takich jak: szlifowanie krawędzi, oczyszczenie itd. 

Należy pamiętać, że szkło może być poddane obróbce (szlifowanie, barwienie, laminowanie) zanim zostanie poddane procesowi hartowania.

Hartujemy szkło powierzone przez klienta

Jako jedyna hartownia szkła na Dolnym Śląsku oferujemy kompleksowe usługi hartowania szkła.

Sprzedajemy szkło hartowane, wykonujemy ze szkła hartowanego balustrady, daszki, ściany działowe, kabiny prysznicowe itd.

Przede wszystkim jednak świadczymy usługi hartowania szkła powierzonego przez naszych klientów. 

Hartownia szkła - kontakt

Wychodzimy naprzeciw potrzebom naszych kontrahentów i odbieramy szkło własnym transportem ze wskazanego przez klienta miejsca, a po wykonaniu zlecenia dostarczamy je z powrotem.

Mamy wypracowane systemy działania, dlatego klient przekazując nam szkło do hartowania może mieć 100% poczucie bezpieczeństwa. Dajemy gwarancję najwyższej jakości usług zarówno biorąc pod uwagę produkt końcowy jak i przebieg współpracy.

Hartownia szkła Binglass - stawiamy na dobrą współpracę

Nasza firma przykłada ogromną wagę do każdego etapu realizacji usługi. Bardzo ważna jest dla nas dobra komunikacja z klientem. Dokładamy wszelkich starań, aby współpraca przebiegała sprawnie i w dobrej atmosferze.

Naszym priorytetem jest zadowolenie klienta i możemy z całym przekonaniem zapewnić, że nasi kontrahenci bardzo cenią sobie rzeczową i życzliwą obsługę.

Hartownia szkła współpraca

Szukasz nowoczesnej hartowni szkła? Już nie musisz. Hartownia szkła Binglass na Dolnym Śląsku zaprasza do jednorazowej oraz długoletniej współpracy!