Hurtownia szkła, producent szkła

BinGlass - Szklarz wrocław

Hurtownia szkła

BinGlass to wiodąca hurtownia, a zarazem producent szkła budowlanego. Współpracujemy z Partnerami z całego kraju, a także z zagranicy.

Prowadzimy hurtową sprzedażą najwyższej jakości szkła budowlanego: hartowanego, lacobel, laminowanego, zbrojonego, zespolonego, ornamentowego – czyli wszelkiego rodzaju szkła, które wykorzystywane jest w meblarstwie, budownictwie i wykończeniu wnętrz.

Szkło dostarczają nam najlepsi producenci szkła w Polsce.

Hurtownia szkła szkło topione
Hurtownia szkła BinGlass Wrocław

BinGlass to 30 lat doświadczenia
w branży szklarskiej

Zapraszamy do współpracy

 • zakłady szklarskie
 • projektantów wnętrz
 • właścicieli hoteli
 • producentów mebli
 • producentów okien
 • developerów
 • architektów
 • firmy remontowo-wykończeniowe
 • klientów indywidualnych

Jakie usługi Cię interesują? Chętnie doradzimy.

tel. 690 010 001

Hurtownia szkła budowlanego
we Wrocławiu, Dolny Śląsk

Jesteśmy doświadczonym dystrybutorem oraz przetwórcą szkła płaskiego w Polsce.

Działamy na terenie całego kraju, jak również za granicą. Posiadamy doświadczenie i historię, dzięki której Klienci i Partnerzy dostrzegają w nas silną i stabilną markę. Nieustannie rozwijamy zaplecze technologiczne oraz logistyczne. Największym kapitałem są dla nas ludzie oraz ich kompetencje, w które inwestujemy ze szczególnym zaangażowaniem.

Nasze doświadczenie sięga 1989 roku. Początkowo zatrudnialiśmy zaledwie kilka osób, a siedziba firmy mieściła się na tyłach budynku mieszkalnego. Czym się wówczas zajmowaliśmy? – Prostą obróbką szkła oraz sprzedażą hurtową na niewielką skalę.

Jednak w związku z intensywnym rozwojem firmy na obu płaszczyznach – zarówno hurtowej, jak i produkcyjnej, podjęto działania mające na celu zapewnienie optymalnych warunków do dalszej pracy.

W 2020 roku powstał nowy obiekt. Wdrożyliśmy innowacyjne systemy przechowywania szkła, natomiast część produkcyjna została wyposażona w nowoczesny park maszynowy: automatyczne linie do rozkroju szkła, automatyczne linie szlifierskie.

Nieustanny rozwój oraz bogate zaplecze logistyczne (wydajnie zorganizowany łańcuch dostaw) pozwala nam na wprowadzanie nowych trendów rynkowych oraz na dotrzymywanie kroku zmiennym potrzebom rynku.

WAŻNE:

 • Wszystko dla szklarzy
 • Hurtowa sprzedaż szkła i produkcja szkła
 • Gwarancja najniższych cen we Wrocławiu
 • Bezpieczna wysyłka na terenie kraju i zagranicą

 

Nowoczesny
park maszyn

Dzięki super nowoczesnym maszynom w naszej hurtowni, obróbka i cięcie szkła jest nie tylko wydajne, ale też bardzo precyzyjne. 

Jesteśmy w stanie wykonać nawet najtrudniejsze zlecenia!

Hurtownia szkła budowlanego - jakie rodzaje szkła?

Jako hurtownia szkła oraz producent szkła oferujemy najwyższej jakości szkło budowlane:

 • Szkło hartowane  powstaje w wyniku poddania szkła obróbce cieplnej w temperaturze około 700ºC, a następnie szybkiemu schłodzeniu. Efektem tego procesu jest zwiększenie wytrzymałości szkła, a co za tym idzie bezpiecznego korzystania ze szkła. Szkło hartowane wykorzystywane jest wszędzie tak gdzie liczy się wytrzymałości i bezpieczeństwo, czyli: szybach samochodowych, meblarstwie, sprzętach AGD, w wykończeniach wnętrz i budownictwie.  
 • Szkło laminowane czyli szkło VSG to szkło bardzo bezpieczne, wykorzystywane w budownictwie i wszędzie, gdzie liczy się bezpieczeństwo, czyli w witrynach sklepowych czy jako szkło antywłamaniowe. Ten rodzaj szkła powstaje w wyniku połączenia ze sobą dwóch lub więcej tafli szkła za pomocą folii. W zależności od ilości warstw możemy stworzyć szkło o różnych parametrach i wytrzymałości. 
 • Szkło zbrojone jest to szkło z wtopioną siatką metalową. Po rozbiciu szkła odłamki pozostają na siatce. Dzięki swoim właściwościom szkło zbrojone doskonale nadaje się na zabudowę dachu, drzwi itp. Szkło zbrojone ma też właściwości ognioochronne. 
 • Szkło ornamentowe to szkło walcowane z dekoracyjnymi tłoczeniami na powierzchni. Szkło dekoracyjne ze względu na swoje walory ma ogromne zastosowanie. Jest półprzeźroczyste, może być hartowane, laminowane i poddawane innej obróbce. Doskonale pasuje jako szkło do ścianek działowych, drzwi, mebli, kabin prysznicowych. 
 • Szkło tłuczone – piękne szkło z efektem „potłuczenia”. Szkło lodowe powstaje w wyniku połączenia żywica trzech tafli szkła – dwóch zewnętrznych gładkich i trzeciej (wewnętrznej) rozbitej. Uzyskuje się niesamowity efekt pękniętego szkła. Tego rodzaju szkło doskonale nadaje się do mebli, drzwi drzwi, ścianek działowych itd. 
 • Szkło trawione – szkło matowe, po obróbce chemicznej. Szkło o satynowym wyglądzie, bardzo delikatne w dotyku, półprzeźroczyste. Łatwo poddaje się wszelkiej obórce. Dostępne w kolorze białym, niebieskim, zielonym i brązowym. 
 • Szkło zespolone to połączenie dwóch lub więcej warstw szyby. Są one połączone szczelnie przylegającą ramką dystansową, a pomiędzy znajduje się powietrze lub inny gaz. Tego rodzaju szyby stosuje się w oknach. Ich ważną cechą jest termoizolacyjność. Szerokość ramek oraz rodzaj szkła mogą być różne w zależności od potrzeb oraz zastosowania. Na przykład szyby zespolone wykonane ze szkła laminowanego mają wysokie właściwości dźwiękochłonne, a wykonane z jednej warstwy szkła z kombinacją metali szlachetnych oraz drugiej typu float daje nam szyby ciepłochłonne. 
 • Float czysty i barwiony – szkło typu float to przejrzyste, gładkie szkło, z lekko zielonkawym odcieniem, przez które idealnie widać rzeczywistość. Nie daje efektu zniekształcenia. Tego rodzaju szkło sprzedajemy także jako barwione na kolor brązowy, grafitowy, niebieski i zielony. Szkło barwione doskonale chroni przed promieniowaniem słonecznym.

  Szkło typu float dostępne jest w różnych grubościach. Ma wszechstronne zastosowanie w meblarstwie, budownictwie czy wykańczaniu wnętrz. 

Zapytaj o wycenę

szklarz wycena

Szukasz konkretnego szkła na wymiar? Zastanawiasz się ile to będzie kosztować?
Wyślij zapytanie o wycenę

Zakład szklarski BinGlass z Wrocławia wykonuje zarówno mniejsze zlecenia od osób prywatnych jak i hurtowe zamówienia dużych ilości szkła od firm budowlanych czy deweloperów.

Możemy zapewnić o wysokiej jakości szkła, sprawnym transporcie, montażu i najlepszej cenie usług szklarskich.

Napisz do nas wiadomość

Wiadomość wysłana

Dziękujemy za kontakt! Twoja wiadomość została wysłana pomyślnie.

Staramy się odpowiadać jak najszybciej.